Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Gminny Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli w Jasienicy - Wieloletni Rządowy Program "Posiłek w szkole i w domu - moduł 3" w ZSP w Rudzicy

Informacje

Witamy na stronie GZOSiP w Jasienicy!

Wieloletni Rządowy Program "Posiłek w szkole i w domu - moduł 3" w ZSP w Rudzicy

W roku szkolnym 2021/2022 Szkoła Podstawowa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudzicy realizowała działania w ramach Wieloletniego Rządowego Programu „Posiłek w szkole i w domu – moduł 3”.

Szkoła uzyskała dofinansowanie na doposażenie i poprawę standardu funkcjonującej stołówki szkolnej, dzięki czemu wykonała remont kuchni i jadalni, zakupiła nowy sprzęt kuchenny, a także nowe wyposażenie jadalni. Koszt całości zadania wyniósł 125 637,95 zł, z czego 80 000,00 zł stanowiła kwota dofinansowania z budżetu państwa.

Wieloletni Rządowy Program „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023 został ustanowiony 15 października 2018 r. Oprócz zapewnienia wsparcia finansowego w organizacji stołówek oraz miejsc spożywania posiłków w szkołach, tzw. jadalni, Program przewiduje wsparcie finansowe gmin w udzieleniu pomocy w formie posiłku, świadczenia pieniężnego w postaci zasiłku celowego na zakup posiłku lub żywności oraz świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych.

Program składa się z 3 modułów.

1. Moduł dla dzieci i młodzieży,

2. Moduł dla osób dorosłych,

3. Moduł organizacji stołówek oraz miejsc spożywania posiłków w szkołach, za który odpowiada Minister Edukacji Narodowej.